Navn: Ingvild Øfsti
Utdanning: Bachelor i markedsføring, BI
Selskap: NTE Marked AS
Stilling: Markedskoordinator
Hvorfor ble det NTE?
Traineeløpet Intro Innherred la opp til at NTE ble min andre bedrift i Intro Innherred trainee. Jeg ble kjent med NTE og fikk se potensialet i bedriften samtidig som det ble utlyst en veldig interessant stilling som jeg så innholdet i, som var spennende, og som var i en markedsavdeling som skulle bygges opp. Jeg søkte, og fikk den!
Hva jobber du med?
Jeg er på en måte bindeleddet mellom foretningsområdene, kanal og reklamebyrå, og arbeider med å utvikle kundekommunikasjon som er salgsstøttende sammen med forretningsområdene. Siden vi er et selskap under utvikling jobber jeg også veldig mye med å få verktøy på plass for å kunne drive en effektiv og målrettet markedsføring. I tillegg jobber jeg også med å utvikle merkevaren NTE.
Fortell kort om din historie i NTE.
Jeg begynte i kommunikasjonsavdelingen som trainee mai 2008. Da jobbet jeg med å kartlegge NTEs merkevare og NTEs grafiske profil. I august 2008 startet jeg i Marked AS.
Nevn en eller flere ting du har oppnådd/gjort i NTE som gjør deg stolt
Jeg har utviklet og iverksatt tiltak som har gitt NTE positiv oppmerksomhet i markedet. I tillegg har jeg bidratt til at NTE har beveget seg i en mer kundeorientert retning. Arbeidet er bare så vidt påbegynt, og jeg gleder meg å være en aktiv bidragsyter i fortsettelsen.
Hvordan kan vi bidra til å løse klimautfordringen?
NTE kan bidra til å løse klimautforingene gjennom å tilby markedet rådgivning, produkter og tjenester som direkte påvirker klimautfordringene i en positiv retning. NTE er også en viktig aktør ved at vi bidrar med kunnskap til våre kunder om tiltak som kunden kan iverksette som indirekte sparer miljø og klima.