Bli bedre kjent med Terje

Terje liker når ting blir gjort – ikke bare snakket om

Hos NTE handler digitalisering ikke bare om teknologi, men om mennesker som tør å utfordre vaner. Terje Sakariassen er en av dem. 

Terje Sakariassen på taket hos NTE.
  1. Terje liker når ting blir gjort – ikke bare snakket om
    1. Fra mediebransjen til energibransjen
      1. Digitalisering og systemutvikling
      2. Webprosjekter og brukeropplevelse
      3. KI og fremtidsprosjekter
      4. Balansen mellom jobb og liv

Fra mediebransjen til energibransjen

Terje har bakgrunn fra både NTNU og studier i Australia, og startet karrieren som konsulent i byrå bransjen. Der fikk han smaken på tempo og tette team, før han tok steget inn i et større konsern - NTE. Overgangen har gitt Terje erfaring med alt fra start-up-energi til struktur og system. 

Det å forstå begge verdener gjør at man lettere ser hvor skoen trykker. 

Fakta om Terje

  • Navn: Terje Sakariassen 

  • Stilling: Tjenesteutvikler 

  • Arbeidssted: Steinkjer 

Digitalisering og systemutvikling 

Hos NTE har Terje vært sentral i digitaliseringen av forretningsmodellene, spesielt innen strøm og telekom. Terje har bidratt til å flytte salgsprosesser fra tradisjonelle metoder til heldigitale løsninger, og har vært opptatt av at endring må forankres i kompetansebygging og kultur. 

Terje har også utviklet metodikk for tjenesteutvikling basert på Service-Marked Fit-pyramiden – et rammeverk for å identifisere underbetjente kundebehov og skape tjenester som treffer bedre enn eksisterende alternativer. 

Vi må tørre å teste, feile og justere underveis. Det er sånn vi lærer.

Webprosjekter og brukeropplevelse 

Terje har også en aktiv rolle i webteamet for nte.no, hvor han deltar i diskusjoner om teknisk rigg, personifisering, samtykkehåndtering og bruk av kunstig intelligens. 

Det er spennende å se hvordan vi kan bruke data til å gjøre opplevelsen mer relevant for kundene våre, uten å gå på kompromiss med tillit.

KI og fremtidsprosjekter 

I tillegg er Terje engasjert i NTEs satsing på kunstig intelligens. Han har blant annet koordinert ressurser til ulike KI-prosjekter og ser store muligheter for hvordan teknologien kan bidra til å effektivisere og forbedre kundedialogen fremover. Et av prosjektene han har jobbet med, er utviklingen av en chatbot som har redusert tidsbruken på innhenting av dokumentasjon med hele 70 %.

Balansen mellom jobb og liv 

Utenfor jobb liker Terje å holde seg aktiv og oppdatert. Han trener til maraton, leser og følger tett med på teknologiutviklingen – men familie og kvalitetstid står alltid øverst. 

Det handler om å finne en rytme som gir energi, ikke tar den.

Innhold skrevet og produsert av NTE, sist oppdatert: 21. aug. 2026

Laster

Lyst på en karriere hos oss?

Synes du det høres interessant ut å starte en karriere hos oss, men finner ikke helt den riktige stillingen for deg? Da er du velkommen til å sende oss en åpen søknad der du skriver litt hva du kunne tenke deg å jobbe med. Dersom det dukker opp en passende stilling for deg, tar vi kontakt fortløpende.